Söve ve yalıtım malzemelerinde lider firma !

+90 (312) 3532348

Samsun Yolu Demirciler Sitesi 2. Cad. No: 44 Siteler / ANKARA

Pzts.- Cuma 09:00 -18:00

yukarı

Taşyünü Nedir?

Taş yünü, volkanik kayaçlardan elde edilen özel bir malzemedir. Bazalt taşlarının yaklaşık 1500 °C sıcaklığında eritilerek elde edilen liflerden oluşur. Bu elde edilen lifler, taşyünü ısı yalıtım levhalarının ana hammadesini oluşturur ve malzemenin %97’sini kaplar. Taşyünü, inorganik yapısı sayesinde bakteri ve mikroorganizma üretmez ve yüksek ısı yalıtımı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda rutubeti de önler.

Taş Yünü Mantolama Nasıl Yapılır?

Taşyünü mantolama, üretim teknikleriyle elde edilen malzemenin levha haline getirilip, binalara ısı yalıtımı uygulamak amacıyla kullanılmasını içerir. Taşyünü levha veya taşyünü panel, dübel ve köşe profili gibi çeşitli ek malzemelerle birlikte kullanılarak, bina genelinde etkili bir ısı yalıtımı sağlanır. Uygun dekoratif sıva ile kaplanabilir ve cephenin dışında malzemenin varlığı belirsiz hale getirilebilir.

Taşyünü Isı Yalıtım Levhası Özellikleri Nelerdir?

Taş yünü, ısı yalıtımında kullanılan en etkili ve sağlıklı malzemelerden biridir. Yüksek ısı yalıtımı sağlar ve düşük ısı iletkenlik katsayısıyla yüksek performanslı ısı yalıtım uygulamalarına imkan tanır. A1 tipi yanmaz sınıfında yer alması, taşyününü yangın yalıtımı için ideal bir malzeme haline getirir. Dayanıklı yapısı sayesinde rutubet ve neme karşı direnç gösterir, aynı zamanda korozyon ve paslanma yapmaz. Binanın servis ömrü boyunca yüksek performansını sürdürerek mükemmel bir ısı bariyeri oluşturur.

Taşyünü, ses geçirgenliği en düşük yalıtım malzemelerinden biridir, bu özelliğiyle sadece ısı ve yangın yalıtımı için değil, aynı zamanda ses yalıtımı için de ideal bir tercihtir. İçinde yaşanan binaların konfor seviyesine önemli katkı sağlar.

Taşyünü Fiyatları:

Taşyünü fiyatları, üreticisinden, kullanılan malzemenin kalitesinden ve istenen kalınlık ile levha boyutuna göre değişiklik gösterir. Prestijli ve tanınmış bir üretici bulmak, taşyünü mantolama fiyatları konusunda daha ekonomik bir çözüm elde etmenize yardımcı olabilir. Binanızın uzun ömürlü ve etkili bir ısı yalıtımı için güvenilir bir üreticiye başvurmak, en doğru sonuca ulaşmanıza yardımcı olacaktır.”